
Nagy volt az érdeklődés az idei Patrociniumi Diáktáncház iránt. A boldogító jelenség igazán nagy örömmel töltötte el a szervezőket és a diákokat, akik sokat készültek erre az eseményre. Volt kinek muzsikálni, kivel táncolni és kivel nevetni, énekelni, s ez nagy kincs a mostani bezárkózó világunkban.
A tervezett koncepció szerint, három táncrenddel készültek a művészeti iskolás népzenész diákok és tanárok, sőt ének tanulás és az adventi koszorúk készítése is színesítette a szűk egy órás együttlétet. A zenészeket Kiss Levente furulya tanárunk vezette, az énekesek mestere Fábri-Ivánovics Tünde és egy kedves szülő, Tóthné Zombori Györgyi volt.
A kezdés előtt nagy volt a sürgés-forgás. Asztalokat igazítottunk, borítottunk le védő papírral, áram elosztókat hoztunk a ragasztópisztolyokhoz és előkészítettük a díszeket, már meglévő anyagokat.
Korom Ádám tanár úr gondoskodott a koszorúkhoz való zöld ágak és piros bogyós termések, tobozok begyűjtéséről, amelyeket az iskola kertjéből gyűjtötte segítőivel. Dió is volt és arany-, meg ezüst festék, kiegészítő szalagok a díszítéshez. Papp Andrea népi iparművész segített az osztályok csoportjainak, hasznos tanácsot adva a szorgoskodóknak. A templomi koszorúnál igen sokan segédkeztek: öröm volt látni ezt csapatmunkát.
Közben táncoltunk, s a „szünetben” megtanultuk a koszorúk áldásához szánt énekeket.
Serényi Tamás atya jóvoltából ráadás tíz perc is jutott, hogy elkészüljön a szép koszorús asztal, majd felcsendült az hívó ének, „Istent dicsérni jöjjetek, Kegyes Iskola népe…” a Kalazanci zsolozsmából. A szenteltvízzel megerősített áldás szavai békét kértek és örömet az adventi várakozásra készülőknek, s minden családra, osztályközösségre, hívek közösségére, akik a koszorúk gyertyáinkat fényében megpihenhetnek Isten jelenlétében. „Jelenti magát Jézus, háromszor esztendőben…” énekkel zártuk a szép alkalmat, a Népzenei Kamaraműhely szép kíséretével.
Köszönet illetni mindazokat, akik jelenlétükkel, részvételükkel, közbenjáró támogatásukkal segítségüket nyújtották, hogy részesei lehessünk ennek a csodának!

