bolt.piarista.hu

Idegen nyelv

    2018-2019

    A Horváth István Károly Latin Verseny országos döntőjében Lázár Dávid 7., Gaál Péter 17. helyezést ért el.

    2016-2017

    Olasz nyelv
    haladó
    1. -
    2. Rácz Barnabás 11. A
    3. Kocsis Levente Máté 12. B

    kezdő
    1. -
    2. Odrobina András 10.B
    3. Vér Kata 10. B és Tamás Tünde Dóra 10. A

    Német nyelv
    kezdő
    1. Vékony Vivien 12. B
    2. Rozgonyi Ákos 11. C
    3. Ökrös Cintia Olga 11. B

    haladó
    1. Kistamás Anna 11. B
    2. Szegfű Csanád 10. A
    3. Kocsis Levente Máté 12. B

    Angol nyelv
    kezdő
    1. Bohata Simon 7. A
    2. Fábián Imre 10. A
    3. Rizsányi Ákos 9. A

    haladó
    1. Galambos Tamás 9. B
    2. Bertók Bence Bálint 9. B
    3. Lázár Dávid 10. A és Sipos Barnabás 10. A

    profi
    1. Ivánkovits Ádám 12. B
    2. Kocsis Kincső 10. B
    3. Balogh Bence 12. A

    Latin nyelv
    kezdő
    1. Lázár Dávid 10. A
    2. Gaál Péter 10. A
    3. -
     

    2014-2015

    Angol
    7-8. évf.: 1. Lázár Dávid István 8. A, 2-2. Sztán Lili 8. A és Sipos Barnabás 8. A
    9-10. évf.: 1. Walter Ignác 9. B, 2. Csíkos Barna 10. A, 3-3. Kismarczi-Antalffy Regő 9. B és Sipos Márk 9. C
    11-12. évf.: 1. Medvegy Miklós 11. A, 2. Lőrik Viktor 11. A

    Olasz
    Kezdők: 1. Palásti-Annabring Emese 9. B, 2. Tóth-Horgosi Gergely 10. A

    Német
    Haladók:  1. Vida-Szűcs István 12. A, 2. Kocsis Levente 10. A, 3. Ködmön Ádám 12. A
    Kezdők: 1. hely: Boga Szabolcs, 10. A, 2. hely: Paragi Dominik, 10. A, 3. hely: Szegfű Csanád, 8. A

    Latin
    Haladók: 1. Tóth Ábrahám 10. A, 2. Ritka József 10. A

     

    2013-2014

    Az idegen nyelvi munkaközösség idén is megrendezte hagyományos versenyét. Mind az öt iskolánkban tanított nyelv „megjelent” a teltházas fizikumban és kémikumban. Angolból kereken 80, németből 15, latinból 12, olaszból pedig 5 fordítás született. Gratulálunk mindenkinek, akik nekifeszültek a nem éppen könnyű szövegeknek. És persze külön a győzteseknek!

     
    A fordítóverseny eredményei
    a 2013/14-es tanévben
     
    Olasz nyelv
    1. Horváth Márton 11.a
    2. Glaug Flórián 12.b
    3. Markotics Attila 8.a

     
    Latin nyelv (kezdők)
    1. Nagy Csongor 9.a
    2. Szabó Zsolt 9.a
    3. Ritka József

     
    Latin nyelv (haladók)
    1. Kószó Dávid 12.a
    2. Kunstár Balázs 12.a és Tombácz Zsolt 11.a

     
    Német (kezdők)
    1. Vida-Szűcs István 11.a
    2. Kocsis Levente 9.b
    3. Papp Sándor 11.a

     
    Német (haladók)
    1. Mácsai Soma 12.a
    2. Kovács Dániel 12.a
    3. Ritka József 9.a

     
    Angol (kezdők)
    1. Sipos Barnabás 7.a
    2. Gaál Péter 7.a
    3. Markotics Attila, 8.a
     
    Angol (középhaladók)
    1. Szebellédi Mátyás 12.a
    2. Kisalbert Ákos 10.a
    3. Varga Ádám 12.a

     
    Angol (haladók)
    1. Kovács Dániel 12.a
    2. Fülöp Imre 12.a
    3. Selmeci Bence 12.a

    • Angol I. kategória OKTV 2. fordulójába jutott Varga Ádám 12. a

    2012-2013

    országos döntő 22. helyezett: Kószó Dávid 11. a

    Felkészítő tanár: Dékány Zoltán

    országos döntő 24. helyezett: Szabó Zsolt 8. a

    Felkészítő tanár: Mészárosné Szabó Tünde

    ösztöndíj

    Oltványi László 11. a és Fekete Gergely 11. b. Felkészítő tanár: Nagy Mariann

    Nyelvi fordítóverseny (2012. október 25.)

    Angol kicsik

    1. Szabó Zsolt 8. a; 2. Boga Szabolcs 8. a; 3. Józsa Levente 8. a

    Angol kezdő

    1. Vida-Szűcs István 10. a; 2. Oltványi László és Varga Ádám 11. a; 3. Garai Gergely 10. a és Kramer Peter Andre 10. b

    Angol haladó

    1. Mészáros Dániel 11. 1; 2. Gábor Bence 12. a; 3. Kovács Dániel 11. a és Bauer Dávid 12. a

    Latin kezdő

    1. Körmendi Zoltán 8. a és Kisalbert Ákos 9. a; 3. Boga Szabolcs 8. a

    Latin haladó

    1. Kószó Dávid 11. a

    Német kezdők

    1. Ritka József 8. a; 2. Kovács Dániel 11. a; 3. Őszi János 9. a

    Német haladók

    1. Oltványi László 11. a; 2. Gábor Bence 12. a; 3. Bauer Dávid 12. a

    2011-2012

    Olasz nyelvi fordítóverseny: Molnár Vilmos (13.B), Abdt Dániel (12.A), Berta Ákos (11.A)

     

    Angol 7.-8.-osztály

    Helyezés Név, osztály
    1. Heszler Bernát, 8.a
    2. Boga Szabolcs, 7.a
    3. Szabó Zsolt, 7.a

     

    Angol 9.-10.-osztály

    Helyezés Név, osztály
    1. Vida-Szűcs István, 9.a
    2. Sági Bence, 10.a
    3. Fülöp Imre, 10.a és Glaug Flórián, 10.b
    Dicséretben részesül Kovács Dániel, 10.a és Sándorfi Kristóf, 10.a osztályos tanulók.

     

    Angol 11.-13.-osztály

    Helyezés Név, osztály
    1. Halmai Pongrác, 13.b
    2. Abt Dániel, 12.a
    3. Molnár Vilmos, 13.b

     

    Második nyelves angol

    Helyezés Név, osztály
    1. Oltványi László, 10.a
    2. Varga Ádám, 10.a
    3. Szebellédi Mátyás, 10.a

     

    Német kezdők

    Helyezés Név, osztály
    1. Bauer Dávid, 11.a
    2. Jagicza Tamás, 10.a
    3. Kovács Dániel, 10.a

     

    Német haladók

    Helyezés Név, osztály
    1. Halmai Pongrác, 13.b
    2. Lapu Árpád, 12.a
    3. Oltványi László, 10.a

     

    Latin

    Helyezés Név, osztály
    1. Kószó Dávid, 10.a
    2. Ködmön Ádám, 9.a
    3. Papp Sándor, 9.a

     

    Olasz

    Helyezés Név, osztály
    1. Molnár Vilmos, 13.b
    2. Abt Dániel, 12.a
    3. Berta Ákos, 11.a

    Országos döntőbe jutott két tanulónk az egyházi középiskolák országos nyelvi vetélkedőjében. 628 versenyző indult két nyelvből 2-2 szinten, Lobmayer Bálint (angol B2) 7-ként, Lapu Árpád (német B2-második nyelv) 19-ként jutott tovább a szóbeli fordulóba.