bolt.piarista.hu

Nyári ügyeleti napok:

Az ügyeleti napok a következőképpen alakulnak a nyári szünetben:

  • 2019. augusztus 14.(szerda) 9:00-13:00
  • 2019. augusztus 21.(szerda) 9:00-13:00
  • 2019. augusztus 28.(szerda) 9:00-13:00

Ezeken a napokon van lehetőség ügyintézésre.


Osztályozó-, javítóvizsgák időpontja:

2019. augusztus 26-án (hétfő) 9.00 órától


 

Kémia

    2017-2018

    Curie Kémia Emlékverseny regionális döntő
    2018. február 24.

    11-12. évfolyam (behívott 16 döntős)

    • 2. hely Teslér Ákos 12. A (László Imre) dolgozata az országos döntőbe továbbküldhető
    • 4. hely Papp Judit Anna 11. A (László Imre, Kissné Oláh Boglárka) dolgozata az országos döntőbe továbbküldhető
    • 5. hely Óvári Kinga 11. A (László Imre, Kissné Oláh Boglárka)
    • 5. hely Paragi Dominik Zoltán 12. A (László Imre)


    10. évfolyam (behívott 12 döntős)

    • 4. hely Ocskó Balázs Máté 10. B (László Imre, Kissné Oláh Boglárka)dolgozata az országos döntőbe továbbküldhető
    • 6. hely Vigyikán Zalán 10. A (László Imre, Kissné Oláh Boglárka)


    9. évfolyam (behívott 15 döntős)

    • 5. hely László Imre Tádé 9. A (László Imre, Kissné Oláh Boglárka)
    • 5. hely Balogh Domonkos 9. A (Kissné Oláh Boglárka)

    Három 7. A osztályos diákunk bejutott a Hevesy kémia verseny megyei döntőjébe.

    • Bálint Béla
    • Kiss Botond
    • László Kinga

    2016-2017

    Gulkai Barna Tádé, László Imre Tádé, Soós Izabella, Soós Krisztina a Hevesy György Kémiaverseny megyei fordulójába jutott

    2015-2016

    A Hevesy György Országos Kémiaverseny területi fordulóján nagyon jól szerepeltek és így a megyei fordulóba továbbjutottak:

    7. évfolyam: (felkészítő tanáruk: Németh Veronika)
     

    • Gulkai Barna Tádé
    • Soós Izabella
    • László Imre Tádé (a felkészítésben segített még: László Imre)
    • Bürgés Eszter
    • Balogh Domonkos


    8. évfolyam: (felkészítő tanáruk: Orosz Gábor)

    • Gyuris Áron
    • Rója István
    • Mészáros Tamás
    • Pörneki Máté

    A Curie Kémia Emlékverseny területi fordulóján indult diákjaink is szép eredményeket értek el.

    9. évfolyam: (felkészítő tanáruk: Orosz Gábor, László Imre)

    • Óvári Kinga (a területi fordulón holtversenyben első helyezést ért el és a döntőbe jutott)
    • Papp Judit (a területi fordulón holtversenyben első helyezést ért el és a döntőbe jutott)
    • László Katalin (6. helyezés)


    10. évfolyam: (felkészítő tanáruk: László Imre)

    • Mészáros Zoltán (3. helyezés)


    11-12. évfolyam: (felkészítő tanáruk: László Imre)

    • Kaszper Boldizsár (3. helyezés)
    • Papp Sándor (4. helyezés)

    A Hevesy György Országos Kémia Verseny megyei döntőjén két diákunk is nagyon jól teljesített.

    Gulkai Barna Tádé (7. A) megyei 5. hely (felkészítő tanára Németh Veronika)
    Gyuris Áron (8. A) megyei 8. hely (felkészítő tanára Orosz Gábor)

    Mindkettő tanuló dolgozatát felülbírálják. Nagy esélyük van rá, hogy behívják őket az országos döntőbe.

    2014-2015

    A Kémia OKTV 2. fordulójába jutott Dóczy Balázs 11. a osztályos tanuló. Felkészítő tanár: László Imre.

    2013-2014

    Magas szintű tudományos – biológia, kémia, fizika és történelem – ismeretek tudását, jó kommunikációs készséget igényelt a verseny.

    A csapat tagjai: Fülöp Imre, Kovács Dániel, Selmeci Bence 12. A, Kisalbert Ákos 10. A.
    Felkészítő tanár: Károlyi Attila.

    A kreatív feladat – "Cambridge-től Szegedig, avagy az aszkorbinsav története" című kisfilm – készítésével is első helyezést értek el.
    Forgatókönyvet írta és rendezte Kovács Dániel, operatőr, vágó Mészáros Dániel 12. a osztályos tanuló.
    Szereplők: Kovács Dániel, Fülöp Imre, Selmeci Bence, Kisalbert Ákos, László Imre, Szabó László és Károlyi Attila tanár úr, Fazekas Gézáné.
    http://www.youtube.com/watch?v=xje3HtOl3hE&feature=youtu.be.

    A versenyhez kapcsolódott a Szegedi Tudományegyetem professzorainak megismerése, laboratóriumok meglátogatása, tudósok és diákok előadásainak meghallgatása, részvétel a Szent-Györgyi ifjak, diákok, tanárok és mentorok találkozóján.

    Az Irinyi kémiaverseny megyei fordulójába jutott:

    • I .a kategória: Kaszper Boldizsár
    • II. a kategória: Dóczi Balázs
    7. osztály Óvári Kinga megyei: 7. országos: 48/165
    7. osztály László Katalin Edit megyei: 20.  

     

    8. osztály  Pörneki Ádám megyei: 1. (maximum pont) országos: 1-8/211 Az országos döntőbe jutott
    8. osztály Bővíz Krisztián megyei: 8.    
    8. osztály Mészáros Zoltán megyei: 11.    
    8. osztály Teslér Ákos megyei: 12.    
    8. osztály Horváth Csongor megyei: 18.    

     

    9. osztály Szabó Zsolt megyei: 7

     

    10. osztály Dóczi Balázs megyei: 1. országos: 17/99 Az országos döntőbe jutott
    10. osztály Kisalbert Ákos megyei: 4 országos: 55/99  
    10. osztály Fouraev Ádám megyei: 6    
    10. osztály Bucskó Bálint megyei: 7    

     

    11-12. osztály Kovács Dániel megyei: 3. országos: 33/78

    Dóczi Balázs 10.a
    Curie Kémia Emlékverseny országos 18. hely (középmezőny)
    Irinyi János Kémia Verseny országos 34. hely (középmezőny)

    Pörneki Ádám 8.a
    Curie Kémia Emlékverseny országos 18. hely (középmezőny)
    Meleg István Kémia Verseny országos 7. hely (élmezőny)

    Teslér Ákos 8.a
    Mozaik kémia Verseny országos 5. hely (élmezőny)

    Mészáros Zoltán 8.a
    Meleg István Kémia Verseny országos 10. hely (középmezőny)

    Kovács Dániel 12.a
    Fodor József Országos Biológia Verseny 2. helyet érte el.

    Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Verseny országos 1. hely csapat tagjai:
    Kovács Dániel 12.a  biológia, kémia, történelem
    Fülöp Imre 12.a  biológia, kémia
    Selmeci Bence 12.a  fizika
    Kisalbert Ákos 10.a  fizika, kémia

    A csapat a kreatív feladatként elkészített a C-vitamin felfedezéséről szóló filmmel is 1. helyet szerzett.

    2012-2013

    A 2013. március 11-én megrendezett kémia versenyen a következő eredmények születtek:

    7. évfolyam 5. hely Pörneki Ádám 81,43% továbbjutott a megyei döntőbe
      6. hely Teslér Ákos 80% továbbjutott a megyei döntőbe
      10. hely Mészáros Zoltán 71,43% továbbjutott a megyei döntőbe
      16. hely Szécsényi Márton 60%  
      21. hely Horváth Csongor 48,57%  
             
    8. évfolyam 12. hely Szabó Zsolt 58,89% továbbjutott a megyei döntőbe

    2011-2012

    Az előselejtezőkből a Curie kémia emlékverseny megyei fordulójába jutott tanulók március 3-án összecsaptak az ellenfeleikkel. Iskolánkat a következő tanulók képviselték:

    1. Dóczi Balázs 8.A
    2. Bucskó Bálint 8.A

    3. Fülöp Imre 10.a
    4. Kószó Dávid 10.a
    5. Oltványi László 10.a
    6. Sági Bence 10.a
    7. Selmeczi Bence 10.a
    8. Kovács Dániel 10.a
    9. Sinkó Péter 10.a

    10. Rácz Kristóf 11.a

    11. Kalocsai Tibor 12.a
    12. Horváth Benedek 12.a

    A legjobb dolgozatokat Dóczi Balázs (8.a) és Kószó Dávid (10.a) írta.

    Az iskolai fordulóból az Irinyi János kémiaverseny megyei fordulójába behívták az összes jobb eredményt elért diákunkat:

     

    1. Kószó Dávid
    2. Kovács Dániel
    3. Valaczka Lukács
    4. Fülöp Imre
    5. Oltványi László

    2012. március 9-én rendeztük meg az alsó tagozatos diákok kémia versenyét.

    A következő eredmények születtek:

    hetedik osztályosok:
    1. Csíkos Barna 60 %
    2. Kaszper Boldizsár 48 %
    3. Szatmári Keve 43 %
    4. Cszabó Zsolt 42 %
    5. Kovács Dénes 30 %
    6. Balogh Dénes 25 %
    6. Rika József 25 %

    nyolcadik osztályosok:
    1. Dóczi Balázs 80 %
    2. Kisalbert Ákos 76%
    3. Bucskó Bálint 53%
    4. Dani Balázs 52 %
    5. Ollai Pál 44 %
    6. Lőrik Viktor 29 %

    A Hevesy kémia verseny városi fordulóján a következő eredmények születtek:

    A hetedikesek 55 fős mezőnyében:
    Kaszper Boldizsár 7.a 82% 18. hely a megyei döntőbe jutott
    László Anna Rita Karolina 7.b 79% 23. hely a megyei döntőbe jutott
    Csíkos Barna 7.a 77% 24. hely a megyei döntőbe jutott

     

    A nyolcadikosok 29 fős mezőnyében:
    Dóczi Balázs 8.a 78% 5. hely a megyei döntőbe jutott
    Kisalbert Ákos 8.a 70% 9.-10. hely a megyei döntőbe jutott
    Dani Balázs 8.b 70% 9.-10. hely a megyei döntőbe jutott
    Bucskó Bálint 8.a 30% 25. hely kiesett  a további versenyből

     

    7. osztályosok (69 induló)
    41. hely Csíkos Barna 7.a 58%  (Jusztinné Nedelkovics Aliz)
    52. hely László Anna Rita 7.b 53%  (Angyalné Kovács Anikó, László Imre)
    58. hely Kaszper Boldizsár 7.a 50%  (Jusztinné Nedelkovics Aliz)

     

    8. osztályosok (37 fő induló)
    4. hely Dóczi Balázs 8.a 83% (László Imre) (dolgozatát tovább küldték az országos bizottság elé)
    5. hely Kisalbert Ákos 8.a 77% (László Imre) (dolgozatát tovább küldték az országos bizottság elé)
    15. hely Dani Balázs 8.b 61% (László Imre)

     

    5. hely Oltványi László 10.b 75,5 pont (László Imre)
    6. hely Kószó Dávid 10.b 61 pont (László Imre)
    7. hely Kovács Dániel 10.b 56 pont (László Imre)
    8. hely Valaczka Lukács 10.b 38,5 pont (László Imre)
    9. hely Fülöp Imre 10.b 33 pont (László Imre)