bolt.piarista.hu

Nyári ügyeleti napok:

Az ügyeleti napok a következőképpen alakulnak a nyári szünetben:

  • 2019. augusztus 14.(szerda) 9:00-13:00
  • 2019. augusztus 21.(szerda) 9:00-13:00
  • 2019. augusztus 28.(szerda) 9:00-13:00

Ezeken a napokon van lehetőség ügyintézésre.


Osztályozó-, javítóvizsgák időpontja:

2019. augusztus 26-án (hétfő) 9.00 órától


 

Matematika

    2018-2019

    2018. december 17-én tartották meg a Megyei Matematikaverseny eredményhirdetését. A versenyt először rendezték meg Csongrád megyében. Bálint Béla 8. A osztályos diákunk első lett a gimis kategóriában.

    Képek az eseményről: https://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/tehetseges_matematikus_diakokat_dijaztak_szegeden_-_galeria/2582974/

    Három diákunk is bejutott a Varga Tamás Matematikaverseny 2. fordulójába: Báics Ernő (7. A), Bálint Béla és Szalárdy Réka (8. A).

    2019. április 6-án rendezték meg Piliscsabán a Katolikus Iskolák Dugonics András Matematika versenyének döntőjét. Bálint Béla, 8. A osztályos tanulónk a második helyen végzett.

    Béla más versenyeken is igen eredményesen szerepelt az idei évben: Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei 14. helyezés, Varga Tamás Matematikaverseny megyei 16. helyezés, Megyei Matematikaverseny 1. helyezés.

    Balogh Patrícia, Gulkai Janka és Vigyikán Zorka (8. A) a MedveMatek versenyen a Kismedve kategóriában (110 csapat) a 4. helyen végzett.

    Bálint Béla (8. A) a Katolikus Iskolák Dugonics András Matematikaverseny országos döntőjén második lett.

    2017-2018

    Országos 10. helyezés: Mindszenti Gergő 7. A
    Felkészítő: Ladányi Andrea

    A Zrínyi Ilona Matematikaverseny Csongrád megyei fordulóján a 7. évfolyamon 15. helyezést ért el a közel 160 versenyző közül.

    A Katolikus Iskolák Matematika Versenye országos döntőjén az 5. helyen végzett. A verseny első két fordulója még iskolánkban zajlott, a döntőt Piliscsabán rendezték meg.
    Az első forduló „karikázós” volt, a továbbiakban viszont 5-6 feladatot kellett kidolgozni a verseny során.

    Bálint Béla a Dugonics András matematikaverseny országos döntőjében 5. helyezést ért el.
    Felkészítő tanár: Ladányi Andrea

    megyei 15. helyezés: Bálint Béla 7. A
    Felkészítő tanár: Ladányi Andrea

    2018 április 7-én rendezték meg Csongrádon a Batsányi János Gimnáziumban a megyei Sudoku Bajnokság döntőjét, ahová a tanulókat a 3 levelezős forduló eredményei alapján hívták meg.

    A döntőn a 7. A osztályból Balogh Patrícia és Gulkai Janka vett részt, mindketten nagyon szép eredménnyel végeztek:
    Balogh Patrícia 2. helyezéssel, míg Gulkai Janka 3. helyezéssel zárta a versenyt.

    Felkészítő tanár: Ladányi Andrea

    2018. május 6-án rendezték meg a Medve Szabadtéri Matekverseny szegedi fordulóját. Iskolánkból 10 csapat nevezett a versenyre. A feladatok megoldása során a versenyzők 4,5 óra alatt több ezer métert tettek meg az egyes állomások között a Stefánián.

    Legeredményesebb csapat tagjai: Bővíz Dávid, Scherer Richárd és Tajti Sándor a 11.a-ból. Ők a Jegesmedve kategóriában a 4. helyezést érték el.

    Kismedve kategóriában 117 csapat indult,  14. lett Balogh Patrícia (7. A), Gulkai Janka (7. A) és Pancza Péter (8. A) csapata. Ale Izabella (7. A) és Vigyikán Zorka (7. A) pedig a 16. helyen végzett.

    2. helyezés: Zsiga Gréta 7. A
    Felkészítő tanár: Dr. Kokaveczné Bánki Judit

    Megyei 9. helyezés: Bálint Béla 7. A
    Felkészítő tanár: Ladányi Andrea

    39. helyezés: Dobos Levente, Gyuris Áron, Grósz Anna Boró-ka, Dabis Marcell, 10. A osztályos tanulók
    Felkészítő tanár: Nemes Zsuzsanna

    11. helyezés: Abt Dávid - Bucskó András - Fábián Imre - Lázár Dávid 11. A
    Felkészítő tanár: Ladányi Andrea

    Második fordulóba jutott: Dobos Levente 10. A
    Felkészítő tanár: Nemes Zsuzsanna

    Kiemelt dicséret: Gaál Péter 11. A
    Felkészítő tanár: Ladányi Andrea

    2016-2017

    Hunnia-Dél (Csongrád, Békés, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok megye és Erdély):

     

    9. évfolyam
    15. helyezett: (118 induló csapat)

    • Grósz Anna Boróka
    • Mészáros Tamás
    • Bellényi Márton
    • Dobos Levente


    10. évfolyam
    10. helyezett: (90 induló csapat)

    • Scherer Richárd
    • Jáger Attila
    • Bővíz Dávid
    • Tajti Sándor

    A Makkosházi Matematika Versenyen Gulkai Tádé és Tajti Ágnes 7. helyezést, Fábián Bernát 9. helyezést érték el.

    Gulkai Barna Tádé, Hódi Ádám, Kelemen Zsófia, Péics Hunor a Bolyai Matematika Csapatverseny Körzeti forduló 7. hely.

    Balogh Domonkos, Besesek Béla, Szabó Boldizsár, Zöldy Márton a Bolyai Matematika Csapatverseny Körzeti forduló 11. hely

    Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei fordulóján Gulkai Tádé (8. A) a 10. helyen végzett.

    KockaKobak Matematika Verseny Dél-alföldi régiójában a 10. évfolyamon 3. helyen végzett  Lázár Dávid István (10.a)

    7. és 8. évfolyam:

    15. hely:
    - Fábián Bernát
    - Retkes Flóra
    - Óvári Vince
    - Meszlényi Kornél Sándor

    16. hely:
    - Kovács Anna
    - Horváth Bence Attila
    - Pancza Péter
    - Seres Vince József Lajos

    7. hely:
    - Gulkai Barna Tádé
    - Hódi Ádám
    - Kelemen Zsófia
    - Péics Hunor

    11. hely:
    - Balogh Domonkos
    - Besesek Béla
    - Szabó Boldizsár
    - Zöldy Márton
     

    7-8. évfolyam:

    • 1. helyezett: Kelemen Zsófia, Csapó András (8. A)
    • 2. helyezett: Óvári Vince, Fábián Bernát (7. A)
    • 3. helyezett: László Imre, Hódi Ádám (8. A)


    9-10. évfolyam:

    • 1. helyezett: Bővíz Anna Bella, Scherer Richárd (10. A)
    • 2. helyezett: Gyuris Áron, Dobos Levente (9. A)
    • 3.helyezett: Abt Dávid, Gaál Péter (10. A)


    11-12. évfolyam:

    • 1. helyezett: Détári Kálmán, Lassú Botond (12. A)
    • 2. helyezett: Dabis Máté, Rusz Gergő (12. A) és Józsa Levente, Nagy Csongor (12. A)
    • 3. helyezett: Vastag Csaba, Kistamás Anna (11. A)
       

    A második fordulójába jutott Gulkai Barna Tádé, 8. A

    A második fordulójába jutott:

    • Grósz Anna Boróka, 9. A
    • Gyuris Áron, 9. A
    • Abt Dávid, 10. A
    • Bővíz Anna Bella, 10. A

    A második fordulójába jutott:

    • Fábián Bernát, 7. A
    • Horváth Bence Attila, 7. A
    • Pancza Péter, 7. A
    • Varga Zoltán Ádám, 7. A
    • Gulkai Barna Tádé, 8. A
    • Horpácsy Márk, 8. A
    • Masa Kinga, 8. A
    • Péics Hunor, 8. A

    2015-2016

    A Bolyai Matematika Csapatverseny megyei/körzeti fordulójának eredménye:

    3. hely: Grósz Anna Boróka, Mészáros Tamás, Bellényi Márton, Kardos Lili
    6. hely: Bárkányi Gábor, Németh Csenge, Dabis Marcell és Magyari Kinga

    Mindannyian 8. A osztályos tanulók.

    pdf A Dugonics András Matematika-Fizika Párversenyen a következő eredmények születtek.
    Az eredmények a pdf-ben olvashatók.

     

    2014-2015

    Iskolánk nyolcadikosai a közelmúltban szép eredményt értek el a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján.
    Mindkét csapat dobogós lett. Az eredmények: II. helyezett lett az Abt Dávid, Bucskó András, Fábián Imre, Lázár Dávid összetételű csapat; III. helyezett lett a Bővíz Anna Bella, Óvári Kinga, Papp Judit, Ruszcsák Bori alkotta csapat.

    Felkészítő tanár: Horváth Tibor

    Gratulálunk!

    A Varga Tamás Matematikaverseny második fordulójába jutott tanulók:

    Grósz Anna Boróka 7. A
    Bucskó András 8. A
    Lázár Dávid 8. A
    Papp Judit 8. A

     

    Felkészítő tanár: Nemes Zsuzsanna és Horváth Tibor

    2012-2013

    Október 18-án tartottuk meg a 2012-2013-as tanév Dugonics András matematika-fizika háziversenyét. Ezen 92 tanuló vett részt. A következő eredmények születtek:

     

      Név Matematika Fizika Összesen
    1 Nagy Csongor-Tóth Ábrahám 8.a 35 55 90
    1 Józsa Levente-Dabis Máté 8.a 45 45 90
    1 Erdélyi László-Kuna Áron 7.a  45 45 90
    4 Paragi Dominik-Urbán Balázs 8.b 30 50 80
    5 Lászka Gergő-Mészáros Patrik 8.b 25 45 70
    5 Merlák Zoltán Ritka József 8.a 30 40 70
    5 Fábián Gellért-Kovács Dénes 8.a 35 35 70
    5 Szabó László Vásárhelyi Viktor 7.b 30 40 70
    5 Nagy Gergő-Újvári Martin 8.b 25 45 70
    10 Gárgyán Róbert-Teslér Ákos 7.a 40 25 65
    10 Szabó Zsolt-Valkony Regő 8.a 20 45 65
    12 Pörneki Ádám-Horváth Csongor 7.a 35 26 61
    13 Dobay Tamás-Sipos Márk 7.b 25 35 60
    14 Balogh Dénes-Boga Szabolcs 8.a 15 35 50
    15 Farkas Tamás-Nagy Martin 8.b 21 25 46
    16 Radocsai Balázs-Kuna Máté 7.a 20 20 40
    17 Nagy Miklós-Ördög Pongrác 7.b 20 10 30

     

      Név Matematika Fizika Összesen
    1 Dani Balázs-Kádár Balázs 9.b 46 25 71
    2 Vida-Szűcs István-Müller Miklós 10.a 43 22 65
    3 Garai Gergely- Kiss Gellért 10.a 37 26 63
    4  Liska Áron Kramer-Peter Andre 10.b 36 25 61
    5 Kopasz Donát-Szaszkó Dominik 9.a 25 35 60
    6 Veres Bence-Ollai Pál 9.a 30 24 54
    6  Borka Krisztián-Péity Dániel 10.b 28 26 54
    8 Dóczi Balázs-Csikota Gábor 9.a 30 21 51
    8 Menkó Tamás- Papp Sándor 10.a 33 18 51
    10 Köröndi Bence-Kovács Attila 9.b 27 22 49
    11 Kasza Alex-Kisalbert Ákos 9.a 31 15 46
    12 Rácz Bertalan-Őszi János 9.a 25 20 45
    13 Kis-Bicskei Márk-Stefaniga Tamás 10.b 18 20 38

     

      név Matematika fizika összesen
    1. Bauer Dávid Rácz Kristóf 12.a 50 50 100
    2. Oltványi László-Sinkó Péter 11.a 56 41 97
    3. Jagicza Tamás-Sándorfi Kristóf 11.a 45 50 95
    4. Szebellédi Mátyás-Valaczka Lukács 11.a 55 33 88
    5. Kószó Dávid-Selmeczi Bence 11.a 43 38 81
    5.  Berta Ákos-Karai Róbert 12.a 31 50 81
    7. Olgyay György-Pataki Mihály 12.a 55 25 80
    7. Kopasz Kristóf-Stefán Máté 12.a 40 40 80
    9. Szekeres Tamás-Hulmann Kristóf 11.b 41 25 66
    10. Kirsch Áron-Varga Ádám 11.a 40 25 65
    11. Fazekas Zoltán-Wéber Márk 12.a 35 25 60
    12. Glaug Flórián-Takács Olivér 11.b 35 22 57
    13. Rácz Bence Magyari Péter 11.a 34 22 56
    14. Priváczki Ákos-Török András 11.b 25 30 55
    15. Körtvélyesi Áron-Palásti Csaba 11.b 32 21 53
    16. Fekete Gergely-Vilbergson Krisztián 11.b 40 10 50

    Matematika OKTV második fordulójába jutott két diákunk: Bauer Dávid 12.a és Valaczka Lukács 11.a.

    2011-2012

    Az idei tanévben is megrendeztük a Dugonics András matematika-fizika háziversenyt. Ezen kétfős csapatok indulhattak három kategóriában (7-8, 9-10, 11-12. évfolyam). Egy óra alatt kellett 10-10 matematika és fizika tesztfeladatot megoldaniuk a résztvevőknek. Az október 20-án megtartott versenyen a következő eredmények születtek:

      Név Matematika Fizika Összesen
    1. Nagy Csongor - Tóth Ábrahám 7.a 41 36 77
    2. Dóczi Balázs - Kisalbert Ákos 8.a 30 40 70
    3. Dani Balázs - Fodor Martin 8.b 38 26 64
    4. Dabis Máté - Fábián Gellért 7.a 23 31 54
    5. Heszler Bernát - Rácz Bertalan 8.a 21 30 51
    6. Lassú Botond - Valkony Regő 7.a 16 35 51
    7. Józsa Levente - Ritka József 7.a 17 21 38
    8. Paragi Dominik - Urbán Balázs 7.b 25 11 36
    9. Selmeczi Roland 8.b 10 20 30
    10. Fejes Gábor - Nagy Martin 7.b 13 16 29
    11. Andróczki Máté - Köröndi Bence 8.b 20 5 25
    12. Baranyi Dávid - Kovács Dénes 7.a 19 6 25
    13. Balogh Bence - Gonda Ábel 7.a 10 11 21
    14. Kádár Balázs - Kovács Attila 8.b 5 15 20
    15. Farkas Tamás - Halmai Adalbert 7.b 5 15 20

     

      Név Matematika Fizika Összesen
    1. Oltványi László - Valaczka Lukács 10.a 33 46 79
    2. Bokor Dániel - Szekeres Tamás 10.b 37 40 77
    3. Kószó Dávid - Sándorfi Kristóf 10.a 33 40 73
    4. Sinkó Péter - Szebellédi Mátyás 10.a 32 30 62
    5. Kiss Gellért - Müller Miklós 9.a 24 35 59
    6. Menkó Tamás - Papp Sándor 9.a 29 29 58
    7. Buka Dániel - Péity Dániel 9.b 27 21 48
    8. Horváth Márton - Tombácz Zsolt 9.a 18 28 46
    9. Kürtösi Róbert - Vida-Szűcs István 9.a 15 22 37
    10. Körtvélyesi Áron - Palásti Csaba 10.b 9 27 36
    11. Bakaity Péter - Bauer József 9.a 5 30 35
    12. Kis-Bicskei Márk - Paplogó Balázs 9.b 12 21

    33

    13. Kramer Peter Andre - Liska Áron 8.b 5 25 30
    14. Takács Olivér - Török András 10.b 5 20 25

     

      Név Matematika Fizika Összesen
    1. Halmai Pongrác - Szabó Gergely 13.a 41 31 72
    2. Kalocsai Tibor - Varró Péter 12.a 45 26 71
    3. Horváth Benedek - Seres Imre 12.a 36 31 67
    4. Bauer Dávid - Rácz Kristóf 11.a 33 27 60
    5. Putóczky Ákos - Szupera Gergő 11.a 30 30 60
    6. Novák Tamás - Simon Gellért 12.a 28 22 50
    7. Fazekas Zoltán - Olgyay György 11.a 26 20 46
    8. Kopasz Kristóf - Stefán Máté 11.a 15 30 45

     

    Matematika OKTV-n (II. kategória) a második fordulóba jutott tanulóink:
    Kalocsai Tibor, Simon Gellért 12.a és Bauer Dávid 11.a.


    Felkészítő tanáraik: Rozsinszky László és Horváth Tibor.

    Bauer Dávid 11.a osztályos tanuló megnyerte a Gordiusz Matematika Tesztverseny megyei fordulóját.

    Józsa Levente 7. A osztályos tanuló bejutott a Bonifert Domonkos nemzetközi matematika verseny döntőjébe.

    2010-2011

    Október 20-án rendeztük meg a Dugonics András matematika-fizika háziversenyt, amelyen két fős csapatoknak kellett teszfeladatokat és keresztrejtvényt megoldania. A következő eredmények születtek:

     

    Helyezés Tanulók Matematika Fizika Keresztrejtvény Összesen
     1. Menkó Tamás - Papp Sándor 8.A 43 20 8 71
     2. Horváth Márton - Müller Miklós 8.A 23 25 7 55
     3. Kramer Peter Andre - Liska Áron 8.B 23 23 8 54
     4. Dani Balázs - Gárgyán Levente 7.B 20 19 6 45
     5. Bakaity Péter - Bauer József 8.A 24 14 6 44
     6. Tarnay Kristóf - Veres Bence 7.A 20 18 6 44
     7. Péity Dániel - Vincze Ronald 8.B 23 13 6 42
     8. Antal Tibor Kende - Bartók Donát 8.B 28 3 8 39
     9. Heszler Bernát - Rácz Bertalan 7.A 9 24 6 39
    10. Gyömbér Déne - Kisalbert Ákos 7.A 20 10 5 35
    11. Berki Dániel - Csomor Ádám 8.B 14 13 7 34
    12. Bucskó Bálint - Lőrik Viktor 7.A 18 13 3 34
    13. Rácz Albert - Tombácz Zsolt 8.A 11 14 7 32
    14. Dóczi Balázs - Csikota Gábor 7.A 13 13 6 32
    15. Homolya Dániel - Korom Ádám 7.B 23 5 3 31
    16. Fodor Martin - Surján Kristóf 7.B 13 8 4 25
    17. Behár Ábel - Gál Viktor 7.B 18 0 6 24
    18. Kovács Attila - Rózsa Csanád 7.B 9 8 6 23
    19. Borus Bence - Kis-Bicskei Márk 8.B 10 4 7 21
    20. Andróczky Máté - Dobay Péter 7.B 13 3 5 21
    21. Oláh Bálint - Putóczky Dávid 8.B 4 8 5 17
    22. Németh Richárd - Stefaniga Tamás 8.B 11 0 6 17
    23. Romcsics Imre - Rózsa Máté 7.A 13 0 4 17
    24. Ollai Pál - Őszi János 7.A 12 1 3 16

     

    Helyezés Tanulók Matematika Fizika Keresztrejtvény Összesen
     1. Szűcs Miklós - Veréb Szabolcs 13.B 27 39 5 71
     2. Borgulya Bence - Halmai Pongrác 12.B 28 29 8 65
     3. Forgács Mihály - Szebellédi Áron 13.B 25 29 6 60
     4. Novák Tamás - Simon Gellért 11.A 39 12 4 55
     5. Kalocsai Tibor - Varró Péter 11.A 23 23 4 50
     6. Gulyás-Oldal Viktor - Seres Imre 11.A 16 24 7 47
     7. Horváth-Lévai Benedek 11.A 23 10 3 36
     8. Farkas Gábor - Sipka Bence 13.B 14 4 2 20
     9. Király Krisztián - Szabó Gergely 12.B 14 -1 6 19
    10. Barzó Balázs - Berkeszi Áron 11.A -3 9 3 9

     

    Helyezés Tanulók Matematika Fizika Keresztrejtvény Összesen
     1. Fazekas Zoltán - Olgyay György 10.A 36 24 9 69
     2. Pataki Mihály - Szupera Gergő 10.A 43 18 8 69
     3. Rózsa Dávid - Szekeres Tamás 9.B 28 29 4 61
     4. Bauer Dávid - Rácz Kristóf 10.A 35 16 5 56
     5. Szebellédi Mátyás - Valaczka Lukács 9.A 39 8 4 51
     6. Kószó Dávid - Varga Ádám 9.A 29 14 2 45
     7. Kovács Dániel - Sinkó Péter 9.A 20 19 4 43
     8. Oltványi László - Szalay Donát 9.A 33 8 2 43
     9. Sándorfi Kristóf - Selmeci Bence 9.A 18 19 3 40
    10. Gyömbér Máté - Hódi Patrik 9.A 30 3 3 36
    11. Pál Ádám - Tóth Tibor 9.B 18 8 3 29
    12. Magyari Péter - Váczi Máté 9.A 8 15 3 26
    13. Fülöp Imre - Sági Bence 9.A 18 3 5 26
    14. Vass Gábor - Vilbergsson Krisztián 9.B 13 3 1 17