bolt.piarista.hu

 

Kedves szülők, kedves diákjaink!
A miniszterelnök bejelentése alapján a következő héttől kezdve új munkarendben folytatódik a tanév. Kérjük, kövessék figyelemmel az iskola honlapját és Facebook oldalát, melyeken az állami és a fenntartói előírások alapján folyamatos tájékoztatást adunk az oktatással kapcsolatban.


Szívesen várjuk visszajelzéseiket a digitális távoktatással kapcsolatosan bármilyen tapasztalatról, hogy hatékony segítséget nyújthassunk a gyerekeknek, családoknak (örömök, nehézségek, a tananyag mennyisége, a kapcsolattartás sűrűsége, gép előtt töltött idő, hogyan él a család ezzel a munkarenddel együtt, technikai nehézségek...). digitalis@szeged.piarista.hu

 

Ügyeleti napok:
Minden héten hétfőn és csütörtökön 8:00-14:00 óra között.

 

Zeneművészet

    2019-2020

    A Fölszállott a páva elnevezésű népzenei tehetségkutató versenyen Berec-Csizmadia Anna növendéke, Bartók Miklós Dániel aratott nagy sikert a november 22-i elődöntőben.

    Ugyan nem sikerült a továbbjutás a középdöntőbe, de mégis sok élménnyel tértek haza.

    A felföldi Nógrád megyében élt, Pál Pista bácsi népi énekes  repertoárjából választott felkészítője dallamokat a megmérettetésre.

    „Büszke vagyok Danira, hogy a magyar kultúrát, őseink ránk hagyott kincsét méltóan hirdette ország-világ előtt.” –mesélte Anna, az egykori „páva” győztes.

    Az Alapfokú Művészeti Iskolánk két népi-énekes tanulója, Kotormán Szejke és Kotormán Barka lettek az idei Fölszállott a páva népzenei tehetségkutató verseny, ének kategóriájának győztesei.

    Felkészítő tanáruk, Berec-Csizmadia Anna az első Fölszállott a páva (2012) kategória győztese elmondta, hogy mérhetetlenül büszke növendékeire, és meg szeretné köszönni mindenkinek a támogatást.

    Mentoruk a verseny ideje alatt, Fábri-Ivánovics Tünde volt.

    Soli Deo Gloria!

    A ”XI. Dunán innen, Tiszán túl” miskolci országos népzenei verseny, horgosi elődöntője zajlott szombaton.

    Iskolánk népi-ének szakát, Csizmadia Anna négy, énekes palántája képviselte nagy sikerrel.

    • Tillinkó Luca - arany minősítés
    • Szeles Veronika - arany minősítés
    • Harangozó Zorka - ezüst minősítés
    • Bartók Miklós Dániel - kiemelt arany minősítés, aki részt vehet a Miskolcon megrendezésre kerülő döntőben.

    A versenyzőknek külön megtiszteltetés volt, hogy a zsűri köreiben ült Sebestyén Márta népdalénekes is.

    A következő eredmény született:
    7-8. osztály:

    • Gyuris Enikő (7.o.)- ezüst minősítés

    9-12. osztály:

    • Harkai Luca (12.o.) - arany minősítés
    • Mészáros Nóra (12.o.) - arany minősítés

    2017-2018

    Zsoldos Dávid, 7. A osztályos tanuló a három évente megrendezett XIV. Országos Gitárversenyen 1. helyezést ért el saját korcsoportjában. A verseny kétfordulós volt: a váci elődöntőből lehetett továbbjutni a döntőbe. Gratulálunk!

    Fődi Ágnes, egykori tanítványunk, a Népzenei Kamaraműhely tagja dombrazenészként és énekesként eljutott Asztanába, Kazahsztán fővárosába, ahová meghívást kapott a The Spirit of Desht'i Kipchak Kulturális Fesztivál keretében zajló nemzetközi versenyre. Ágnes egy moldvai csángó és egy kazah dalt adott elő és zenéjével második díjat szerzett.

    2017. november 18-án a népi ének tanszakok és a koboz tanszak Dévaványán vettek rész a VII. Kádár Ferenc Országos Népzene és Néptáncversenyen.
    Nagyon szép eredmények születtek:

    • Harangozó Zorka - népi ének - arany oklevél,
    • Bartók Miklós Dániel - népi ének - arany oklevél,
    • Kovács Anna - koboz - arany oklevél,
    • Vikor Csilla - népi ének - ezüst oklevél,
    • Hódi Csenge- népi ének - ezüst oklevél.


    Ezzel párhuzamosan KÓTA minősítésre is volt lehetőség.
    Eredmények:

    • Harangozó Zorka - népi ének - országos arany,
    • Bartók Miklós Dániel - népi ének - országos arany,
    • Hódi Csenge- népi ének - országos ezüst,
    • Vikor Csilla - népi ének - körzetiből országos kategóriába minősüléssel - bronz oklevél.


    Gratulálunk a növendékeknek és a felkészítő tanáraiknak: Fábri-Ivánovics Tündének, Csizmadia Annának és Fábri Gézának!
     

    A XXV. Hajnal Akar Lenni Népdaléneklési Versenyen Szatmárnémetiben idén iskolánk két növendéke, Bacsa Flóra és Lepár Krisztina is részt vettek.

     

    A döntőbe jutás után Bacsa Flóra országos Arany Páva minősítést, míg Lepár Krisztina az 1. helyezést, valamint országos Arany Páva fokozatot tudhat a magáénak!

     

    Gratulálunk a növendékeknek és a felkészítő tanáruknak: Csizmadia Annának.

     

    2018. március 22.; Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium

    Íme a népzenész növendékeink siker listája:

    Népdal:

    • Cserfes énekegyüttes - ARANY minősítés (Bacsa Flóra, Erdélyi Luca, Harangozó Zorka, Harkai Luca, Hódi Csenge, Nagy Kincső, Vékony Evelin, Vikor Csilla Nóra)
    • Bacsa Flóra - KIEMELT ARANY minősítés
    • Erdélyi Luca  - ARANY minősítés
    • Harangozó Zorka - KIEMELT ARANY minősítés
    • Hódi Csenge - ARANY minősítés
    • Vikor Csilla Nóra - ARANY minősítés
    • Ivánovics Viktor -  ARANY minősítés
    • Zsova Máté Tamás - EZÜST minősítés


    Hangszeres népzene:

    • Kocsis Ádám István (koboz) - KIEMELT ARANY minősítés
    • Kovács Anna (koboz) - ARANY minősítés
    • Ivánovics Viktor (prím tambura) -  KIEMELT ARANY minősítés
       

    2016-2017

    A Dugonics András Piarista Gimnázium Alapfokú Művészeti Iskolájának tanulója, az üllési Erdélyi Luca szóló népi ének tanszakos hallgatója első helyezést ért el népi ének kategóriában a Fölszállott a páva c. televíziós vetélkedőben. Tanárai: Csizmadia Anna, Fábri Ivánovics Tünde.

    Az Országos népzenei verseny területi fordulóján jól szerepeltünk.

    A lehetséges 60 pontból:

    • Kocsis Ádám (II: kcs. koboz): 52 pontot,
    • Bacsa Flóra (III: kcs. népdalének) 56 pontot,
    • Szekeres Anna (III. kcs. koboz) 58 pontot (ő kapta a versenynapon a legmagasabb pontszámot),
    • Korsós Kinga (IV. kcs. koboz) 55.pont,
    • Somoska zenekar ( Barta Gergő-hegedő, Mészáros Csongor-hegedű, Szekeres Anna-koboz, Bacsa Flóra-népdalének) 55 pont.

    2013-2014

    2011-2012

    I. Városi Hajnalcsillag Népdaléneklési Versenyen különdíj: Harkai Luca, Maróthi Ádám, Bartha Gergely. Felkészítő tanáruk Buzás Zsuzsa.