Dugonics András Emlékülés és Művészeti Fesztivál

Tanév: 
2017-2018

Dugonics András Emlékülés és Művészeti Fesztivál
Díjkiosztó Gála

2018. március 27-én érdeklődők sokasága hallgathatta meg a középiskolások Tavaszi Művészeti Fesztiváljának záróakkordjaként Tandi Lajost, a verseny zsűrijének elnökét, valamint neves tudós és képzőművész szakembereket Szegeden, a Városháza patinás dísztermében. A fiatalokhoz intézett gondolatok bölcs, tanítói tanácsokkal látták el őket, majd a verseny 48 műsorszáma közül 20 meghívott produkcióban gyönyörködhettek a jelenlévők. Népi énekesek, hangszeres szólisták, versmondók, kamaraprodukciók és néptáncosok álltak közönség elé, s ejtették tehetségükkel ámulatba a felnőtteket. Tandi Lajos, a Dugonics Társaság főtitkára a díjak átadása előtt így nyilatkozott: "Emelem kalapom, előttetek, fiatalok! Szeretetet és örömet sugároztatok produkcióitokkal, gyarapítsátok magatokban, és minél többeknek adjátok tovább ezeket az értékeket!" Művészetis diákjaink díjakkal és különdíjakkal öregbítették iskolánk hírnevét. Képeinken az emlékezetes délután pillanataiból láthatunk ízelítőt.