bolt.piarista.hu

 

Kedves szülők, kedves diákjaink!
A miniszterelnök bejelentése alapján a következő héttől kezdve új munkarendben folytatódik a tanév. Kérjük, kövessék figyelemmel az iskola honlapját és Facebook oldalát, melyeken az állami és a fenntartói előírások alapján folyamatos tájékoztatást adunk az oktatással kapcsolatban.


Szívesen várjuk visszajelzéseiket a digitális távoktatással kapcsolatosan bármilyen tapasztalatról, hogy hatékony segítséget nyújthassunk a gyerekeknek, családoknak (örömök, nehézségek, a tananyag mennyisége, a kapcsolattartás sűrűsége, gép előtt töltött idő, hogyan él a család ezzel a munkarenddel együtt, technikai nehézségek...). digitalis@szeged.piarista.hu

 

Ügyeleti napok:
Minden héten hétfőn és csütörtökön 8:00-14:00 óra között.

 

    Hírek, események az iskola életéből

    Bíró Hanna 10. C osztályos élsportolónk a Gyorskorcsolya Felnőtt Összetett Országos Bajnokságon (2020. február 22-23., Budapest) 1. helyezést ért el négytávú összetett gyorskorcsolya versenyszámban.

    Nógrádi Bence 11. A osztályos diákunk a rövidpályás gyorskorcsolya junior országos bajnokságon (2020.02.28-03.01.) összetett
    1. helyezést ért el Budapesten.

    Nógrádi Bence 11. A osztályos tanulónk szép eredményeket ért el a Junior rövid pályás Gyorskorcsolya Világbajnokságon 2020. január 31-e és február 2-a között...

    Bíró Hanna 10. C osztályos tanulónk a Téli Ifjúsági Olimpián (2020. január 9-20., Lausanna) a következő eredményeket érte el:

    • vegyes nemzeti csapatversenyben 6. hely
    • 1500m-en 16. hely
    • 500m-en 18. hely
    • tömegrajtos versenyen összesítésben a 24. helyen végzett

    Bíró Hanna 10. C osztályos gyorskorcsolyázónk 500 és 1500 méteren ott lesz Lausanne-ban, a téli ifjúsági olimpián.

    A hunskate.hu teljes cikke ide kattintva olvasható.

    2019. december 8-án Szekeres Réka és Nagy Fruzsina 11. C osztályos tanulók Zalaegerszegen felnőtt JUDO Első osztályú csapatbajnokságon vettek részt, ahol a csapattal harmadik helyezést értek el.

    Nagy Fruzsina 11. C osztályos tanulónk a hétvégén a United World Sport Kempo Federation (UWSKF) égisze alatt a Sport Kempo Világbajnokságon -56kg-ban kempo submission Gi és NoGi kategóriában Világbajnoki aranyérmet szerzett.

    Gera Márton 11. A osztályos tanulónk 2019. november 8-10. között a szlovákiai Spisska Nova Ves-ben, a Danubia Cup nemzetközi rövidpályás gyorskorcsolya versenyen vett részt, ahol a felnőtt mezőnyben mindhárom távon érmet szerezve az összetett 1. helyezést érte el.

    2019. október 26-án került megrendezésre a 17. Fitkid Európa Bajnokság, ahol Gera Dorottya 10. A osztályos tanulónk a Big Free kategóriában 1. helyezést ért el csapatával.

    Egyéniben Open Cup 3. helyezést szerzett.

    Nógrádi Bence 11. A osztályos tanulónk 2019 októberében Bormioban (Olaszország) részt vett az Alta Valtellina Trophy nemzetközi rövidpályás gyorskorcsolya versenyen, ahol egyéni összetettben 3. helyet, váltó csapatban szntén 3. helyet ért el.

    2019. szeptember 28-29-én került megrendezésre a kajak-kenu diákolimpia, amelyen iskolánk tanulói szép eredményeket értek el...

    Lengyelországban, Gniezno-ban rendezték meg az U17-es korosztály csapat és egyéni tollaslabda európa-bajnokságát.

    Könczöl Ádám 10. C osztályos diákunk 128 indulóból a legjobb 32 közé jutott, ahol igen nagy csatában kapott ki, európa egyik legjobb orosz versenyzőjétől.

    Nógrádi Bence 11. A osztályos tanulónk kimagasló eredményt ért el a Pannonia kupa nemzetközi versenyen Budapesten 2019. szeptember 20-22. között:

    • Összetett 1. hely
    • Váltó 1. hely

    Öt földrész 36 ország közel ezer versenyzőjének részvételével rendezték meg az idei év Olimpiai Reménységek Versenyét (Olimpic Hopes Regatta), melynek a szlovák főváros, Pozsony adott otthont. Eredetileg csak a visegrádi országok versengtek egymással, mára igazi világeseménnyé nőtte ki magát, serdülő világbajnokságként tekint rá a kajak-kenu világ...

    A delmagyar.hu kapcsolódó cikke...
     

    Folytatódik a szép hagyomány a Goodwill Pharma Tisza Tollas SE-nél: a szegedi egyesület ezúttal is képviselteti magát a tollaslabdázók korosztályos Európa-bajnokságán. Az U17-esek pénteken rajtoló lengyelországi eseményén Bozsogi Anna és Könczöl Ádám lesz ott a magyar válogatottban.

    Csanki Márk, Segura-Baranyai Dániel, Molnár Dániel, Ujvári Viktória, Juhász Laura, Csanki Imre, Gyányi Levente, Molnár Csanád, Szilágyi Balázs, Megyesi Botond, Barna Kristóf nyári kajak-kenu eredményei a tovább mögött...

    Molnár Csenge 12. C osztályos tanulónk 2019. július 11-14. között ifjúsági és
    U23-as Európa-bajnokságon versenyzett a csehországi Racicében...

    Takács Regő 10. C osztályos tanulónk a karate világbajnokság: WUKF Karate World Championship 2019 versenyén (2019. június 20-23., Bratislava) vett rész egy remek eredményt ért el:

    • kata: 3. hely

    Bíró Hanna 9. C osztályos tanulónk a Gyorsasági Görkorcsolyázó Diákolimpia országos döntőjében V. korcsoportban
    1. helyezést ért el.

    Bálint Béla 8. A osztályos tanuló a Gyorsasági Görkorcsolya Profi Junior Országos Bajnokságon
    (Szeged, 2019. május 11-12.)
    a következő eredményeket érte el:

    • Rövidtáv: 4. hely
    • Hosszútáv: 3. hely
    • Egyéni összetett: 3. hely

    2019. május 25-én Nagy Fruzsina 10. C osztályos tanulónk a Global Grappling Diákolimpián vett részt és a következő eredményeket érte el:

    • Gi grappling kadet haladó 52kg
      3. hely
       
    • No Gi grappling kadet haladó 52kg
      3. hely

    2019. május 2-án hivatalossá vált, hogy Piti Richárd 12. C osztályos tanulónk röplabda csapata kivívta az NBI-ben való indulás jogát, így a következő szezonban az élvonalban folytatják szereplésüket.

    A játékosokkal készült hosszabb cikk a szegedvolley.com oldalon jelent meg.

    Sándor Péter 10. C osztályos tanulónk 2019. április 27-én a Budapest Kupán 2. Helyezést ért el, úgy hogy a döntőbe egy csapattársával kellett megküzdenie. Május 18-án Bielsko Biala-ban, Lengyelországba vesz részt Europa Kupán.

    Felkérést kapott a 2019.06.16-21-ig, Budapesten megrendezésre kerülő ISF Combat Games nemzetközi küzdősport játékokon, hogy súlycsoportjában képviselje az országot.

    Könczöl Ádám 9. C osztályos tanulónk a 2019 áprilisában megrendezett tollaslabda U17 Magyar Bajnokságon egyéniben a 2. helyezést érte el.

    2019. március 22-24 között került megrendezésre a Gyorskorcsolya Junior Európa-kupa Németországban, ahol Nógrádi Bence 10. A osztályos tanulónk összetettben 6. helyezést,
    váltóban 3. helyezést ért el.


    A delmagyar.hu kapcsolódó cikke.

    Takács Regő 10. C osztályos tanulónk részt vett a Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség 2019. március 23-án Nagykátán megrendezett Országos Bajnokságán. Kumite (küzdelem): 1. hely, Kata (formagyakorlat): 2. hely.

    Nagy Fruzsina 10. C osztályos tanulónk 2019. március 17-én a Nyílt Kempo Világkupán versenyzett és a következő eredményeket érte el:


    - Submission Gi 0-57kg: 1. hely
    - Submission NoGi 61-65kg: 1. hely

    Sándor Péter 10. C osztályos tanulónk 2019. február 23-án Siklóson megrendezésre került ifjúsági Országos bajnokságon súlycsoportjában első helyezést ért el, így Ifjúsági Magyar Bajnok lett.

    Bíró Hanna 9. C osztályos tanulónk a Városligeti Műjégpályán 2019. február 2-3. között megrendezésre került Gyorskorcsolya Összetett Országos Bajnokságon vett részt, ahol 3. helyen végzett.

    Bíró Hanna 9. C osztályos tanulónk a Junior Magyar Gyorskorcsolya Bajnokságon (2019. január 13., Budapest) 500 méteren az idén többször is sikeresen teljesítette a junior világkupa szintet valamennyi távján riválisai előtt végzett. Ezzel korosztályában ő lett a junior összetett magyar bajnok.

    A delmagyar.hu kapcsolódó cikke.

    Oldalak