Szülők Iskolája: „Mesterségünk címere: M. A.” - Bevezetés a piarista pedagógiába

Tanév: 
2019-2020

pályázati logó

Szeretettel várjuk a kedves szülőket a Szülők Iskolája következő előadására. Az előadás során megpróbáljuk szavakba foglalni azt a pedagógiát, amely diákjainkat a piarista évek során formálja. A piarista nevelés évszázados múltra tekint vissza, amit biztosan másképp éltek meg 50-100 évvel ezelőtt, mint a mai korban. De vajon mi a lényeg? És milyen tévhitek kapcsolódnak hozzá? Azok a tanárok, akik a piarista iskolában tanítanak, legyenek bár szerzetes- vagy világi tanárok, megkapnak egy-egy színt, árnyalatot a piarista hivatás egészéből. A teljességet Kalazanci Szent József alakjában találjuk meg, aki minden piarista számára vonatkoztatási pont. Mivel a „Szülők iskolája” programot a szülői háttér erősítésére indítottuk el, ennek fontos része, hogy a családok iskolánk hagyományait közelebbről megismerjék. Ezért az előadás különösen hasznos lehet azok számára, akik az idei tanévben kezdik el velünk a közös utat.
 
Az előadás időpontja: 2019. szeptember 30. 17 óra
Helyszín: Szegheő József Terem (díszterem)

Az előadáson való részvétel díjmentes.