"Parlando Rubato" jubileumi koncert és kiállítás

Tanév: 
2021-2022

"Ha hallasz belül egy hangot, ami azt súgja: "nem tudsz festeni!", akkor okvetlenül állj neki festeni, és a hang elnémul." (Vincet Van Gogh)

Kedves Szülők!
Kedves Diákok!

Hívjuk Önöket Patrocíniumi ünnepségsorozatunk további eseményére, amely november 25-én csütörtökön iskolánkban kerül megrendezésre.
"Parlando Rubato"  jubileumi koncert és kiállítás.
A koncerten Fábri Géza és Szokolay Dongó Balázs muzsikál iskolánk templomában.
A koncert előtt kiállítás megnyitóra kerül sor, amelynek kezdése este 18 óra, a helyszíne pedig az iskola aulája.
Szokolay Dongó Balázsról…
Improvizatív zenét játszik dudán, furulyán és szaxofonon. Saját kompozícióiban és az improvizatív zenei alapok, amelyek a régmúlt zenei kultúra mellett a modern kortárs hangzásvilágát tükrözi. 1990 óta rendszeres szereplője a hazai zenei életnek. 1994-ben lett a Népművészet Ifjú Mestere cím birtokosa. 2001-ben Glasgowban, az „Academy of Music and Drama” Népzenei Tanszékén adott szóló koncertet magyar és horvát dudán. 2003-tól 2007-ig az Óbudai Népzenei Iskola dudatanára. 2005-ben Artisjus-díjat kapott.

DAPG - Alapfokú Művészeti Iskola