Minden növendékünk díjazott lett a IX. Országos Népzenei Verseny döntőjén, Szentesen

Tanév: 
2022-2023

A háromévente megrendezendő Országos Népzenei Versenyre, a pandémia miatt, rendhagyóan hat évet kellett várnunk, így különös érzés volt megérkezni a döntőbe jutott növendékeinkkel a napsütötte dél-alföldi városkába, Szentesre.

A Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola páratlan akusztikájú hangversenytermében már csütörtök este zengettük hangunkat és szinte közösen készülődtünk a helyi szervezőkkel, hogy megélhessük a 105 versenyszám kettő napon át tartó bemutatkozását.

Pénteken és szombaton az ország harminc alapfokú művészeti iskolájának népzeneoktatási tanszakainak növendékei mutatkoztak be a szakmai Zsűri előtt, tanúskodva mintegy hatvan népzenetanár kiemelkedő munkájáról.

A zsűri tagjai a népzeneoktatásban elismert szakemberek, aktív népzenészek:

Juhász Erika – elnök - népdalénekes, a Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézetének mesteroktatója, a Népművészet Ifjú Mestere

Vavrinecz András – Martin György-díjas népzenész, a Hagyományok Háza népzenei munkatársa

Széles András – citeraművész, a Kispesti Szatmári László Alapfokú Művészeti Iskola tanára

Kategóriák: A) Szólóhangszer, B) Szólóének, C) Énekegyüttes, D) Hangszeres együttes, E) Hangszeres-énekes együttes

Művészeti iskolánkból hét növendékünk, azaz öt versenyszám került a döntőbe. Tanítványaink kimagasló szereplését sokan megcsodálták, a pénteki és szombati napon is magas színvonalon tudták bemutatni műsorszámaikat, így elégedetten, belső nyugalommal és örömmel vártuk a vasárnapi eredményhirdetést. Különösen izgalmas volt várni, hogy közülünk lesz-e gála műsorra felkért produkció.

Nagy örömben lett részünk, mert este értesítést kaptunk, hogy Tillinkó Luca szóló énekesünk lett a szűri gálára meghívottja!

A többi díjazottunk is nagy örömmel járulhatott a Zsűrihez díjat átvenni, kezet rázni:

Géczi Anna – A) szóló hangszer II. korcsoport – III. díj

Géczi Anna – B) szóló ének – koboz II. korcsoport – II. díj

Bartók Miklós Dániel – B) szóló ének III. korcsoport – Vass Lajos különdíj; Magyarok Országos Gyűlése különdíj

Tillinkó Luca – B) szóló ének III. korcsoport – I díj, GÁLA szerepléssel jutalmazott

Cserfes énekegyüttes – Adamik Anna, Borsodi Flóra, Gyuris Enikő, Tillinkó Luca –
C) Énekegyüttes III. korcsoport – II. díj

Tanári különdíj – Fábri-Ivánovics Tünde

Szeretettel gratulálunk minden növendékünknek, akikkel jól megérdemelt fagyizással és finom ebéddel ünnepeltük meg az aznapi teljesítményt: csakis a közösségi erőnk építése érdekében

Hálásan köszönjük a Családok támogatását a hosszú verseny folyamatban, a kísérő Szülőknek a jelenétet és a nyugalom biztosítását, az Osztályfőnöknek a háttértámogatást, Iskolánknak pedig, a jó körülményeket és a rugalmasságot, amelyekkel mindenben segítik ezt az alázatos, országos jelentőségű munkát!